__________________Vzduch je naše moře__________________

Závěr ze středeční schůzky

11. května 2007 v 13:07 | JendaP
Čau klucí,
ve středu jsem se dohodl s Martinem a s těmi co tam byly na následujícím postupu:
1. příští smlouva musí být psaná na nás i na pejskaře
2. výše nájmu 10.000,- musí být rozdělena stejným dílem mezi obě strany. Nelze aby navýšili nájem třeba na 20.000,- a chtěli po nás furt 10.
3. součástí smlouvy musí být i rozvrh případně kalendář a podmínky užívání
4. musí tam být jednoznačně stanoveno, kdo provádí údržbu povrchu.
5. zahrnutí budky do smlouvy - co tam můžeme udělat, co a jak nám bude proplaceno
Přes víkend připravím dopis p. Linhartovi, kde ho požádáme o úpravu stávající smlouvy. K dopisu mu přiložím i kopii obsazení hřiště za posledního čtvrt roku, aby věděl, že si to nevymýšlíme. Nejdříve dopis pošlu předsedovi, aby si ho přečetl a po odsouhlasení ho předáme dál. Uvidíme jak se k tomu postaví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MílaG MílaG | 11. května 2007 v 16:30 | Reagovat

S tím naprosto souhlasím,uvidíme,jak se k tomu obec postaví,

2 Martin Martin | 11. května 2007 v 21:16 | Reagovat

Máme myslím jasně stanoveny vstupní podmínky pro jednání o prodloužení smlouvy, takže uvidíme. Známe dnes již názor všech kamarádů. Pokud bych něco špatně reprodukoval, tak ať se kamarádi hned ozvou.

Já - jsem pro obnovení smlouvy

Míla V - je pro obnovení smlouvy

Milan D - je pro obnovení smlouvy

Karel - je pro obnovení smlouvy

Slávek, Jenda, Míla G, Marek - jsou pro obnovení smlouvy, budou-li zahrnuty změněné podmínky v dostatečném rozsahu

Ondřej - z časových důvodů se nemůže v příštím roce zúčastňovat, je zainteresován i v jiném klubu, ale hlásí se do pozice náhradníka; kdyby hrozilo, že nebude dost členů na obnovení smlouvy, tak zaplatí svůj podíl, přestože nepočítá s tím, že by se mohl nějakého lítání účastnit. (Díky za nabídku Ondro, snad nebude potřeba ji využít )

Láďa D - chce pokračovat ve smlouvě, přesto, že je zainteresován i v jiném klubu.

Láďa A - je pracovně i rodinně vytížen, nebude se zúčastňovat a nemá zájem podílet se na smlouvě.

Ota - je bohužel velmi vytížen a nebude se moc podílet na smlouvě, snad někdy v budoucnu, až se situace zlepší.

Až budeme mít návrh smlouvy, tak se každý ještě může vyjádřit, jestli dojednané podmínky jsou pro něj přijatelné a jestli k takovéto smlouvě přistoupí.

3 Milan D. Milan D. | 11. května 2007 v 21:57 | Reagovat

Chalani můj názor je jak jsem již psal, že cena kterou platíme za klub a cenu co platí pejskaři nám nepřísluší komentovat. Je to stejné jako pronajmout si dvougaráž  a hádat se z majitelem že soused v garáži platí víc či míň. Bral bych to tak že cena pro nás musí být přiměřená k užívání plochy. Můj názor je že pokud budeme mít užívání tak půl na půl , tak cenu 10 tisíc beru. Nevím kolik nás do toho případně půjde, ale zatím vychází cena za plochu kolem  100 Kč na osobu a měsíc, to se mi nezdá moc.  Pokud se podaří vyjednat užívání  např. krátký dlouhý týden,  budu rovněž spokojen. Udržba plochy, tak tomu nerozumím , myslíte sekání plochy hřiště či jejího okolí ?. Když jsme hledali plochu tak nás taková podmínka ani nenapadla , beru to že je v zájmu obce plochu sekat, aby se nezničila. Co se týče budky souhlasím.

4 JendaP JendaP | 12. května 2007 v 7:03 | Reagovat

Tu údržbu bych tam Milane dal ze dvou důvodů:

1. důvod je ten, že tam budeme už dva nájemci a musí být jasně stanoveno, kdo se bude o plochu (sekání trávy) starat. Ať to je obec nebo někdo jiný. Pokud budou obě strany odpovědné za stav hřiště, musí to tam být nějak podchyceno. Tím nechci říct, aby jsme to tam ještě sekali.

2. chci se do budoucna vyhnout narážkám od pejskařů, že to tam oni občas sekaj (ačkoliv o tom pochybuju, podle toho jaký mam zprávy) a teda nic jinýho dělat nebudou.

Pokud bude ve smlouvě jasně dané, že údržbu trávníku zajišťuje obec, případně forbalový klub, tak si tam pejskaři můžou udržovat co chtěj, ale je to jen jejich osobní vůle a nemůžou za to nic požadovat.

5 JendaP JendaP | 12. května 2007 v 7:09 | Reagovat

Ještě k té smlouvě a dvougaráži. To je dost smutné přirovnání, neboť tady je ta garáž jen jedna a dva nájemci. Už z rozumného hlediska nelze zachovat výši nájmu jedné strany pokud jí byly omezeny druhou stranou možnosti pohybu (v tý garáži).

Při užívání půl na půl akceptuji také poloviční cenu. Pokud bych měl platit to samý jako loni za poloviční užívání, tak je to navýšení nájmu o 100%!!!

6 slava slava | 12. května 2007 v 8:54 | Reagovat

Jendo zjistěte kdo další chce používat plochu.

S Karlem se nám stalo že přijeli fotbalisti,ale také jsme se v pohodě dohodli .

7 Martin Martin | 12. května 2007 v 10:23 | Reagovat

Ve výčtu našich  kamarádů a jejich stanovisek jsem zapomněl na Michala, kterému se tímto omlouvám.

Naštěstí jsem ho dnes ráno potkal v Jendy v modelářském obchodě. Jestli jsem ho dobře pochopil, jeho názor na prodloužení smlouvy bude totožný s Jendou.

8 MílaG MílaG | 12. května 2007 v 13:08 | Reagovat

K té údržbě plochy,mělo by ve smlouvě zahrnuto udržování pořádku na hřišti.Myslím,že nám ani fotbalistům se nebude líbit,že občas šlápneme nebo čutálisti uklouznou po psím hovínku :-))

9 Marek Marek | E-mail | Web | 12. května 2007 v 13:40 | Reagovat

Tak to plně souhlasím s Mílou G. I tohle by mělo být zohledněno. Jinak Milane jak píšeš, že nám nepřísluší komentovat to jak to mají pejskaři. Tak s tím vůbec nesouhlasím. No a co kdybychom nesepisovali žádnou smlouvu a chodili tam stejně jako pejskaři zadarmo to by šlo ne??? Mě by se to líbilo. Teď k té ceně. Pokud si myslíč že 100,- Kč za měsíc je v pohodě, tak já nyní použiji trochu selské počty. 100,- Kč za měsíc s polovičním využítí (pejskaři chtějí mít také svůj prostor) Tedy pokud spočítám plné využití celého měsíce dle Tvé ceny by to bylo 200,- Kč. Za rok tedy 2400,- Kč No selským rozumem a pokud se mám chovat tržně, jak už tady bylo také naznačeno, mě docela vychází zaplatit si třeba Lipence protože za tuto částku tam budu vesele lítat 3 roky. Tím nechci říct že si chci platit Lipence, jen naznačuji že tato částka je opravdu dost luxusní klub. Proto souhlasím s Honzou, že holt na nájmu se prostě musí podílet i pejskaři pokud budou chtít plochu využívat polovinu času. To že do teď nic neplatili je jiná věc. Do určitého času také klub nepronajímal plochu a nepožadoval za ni 10 000,-. Takže tržní podmínky se změnily a to si musí uvědomit i pejskaři. My jsme na to přistoupili hned a myslím, že jsme i ukázali že jsme parta co umí za něco vzít. Tak jen pořád nechápu čeho se tak pořád v jednáních s klubem fotbalistů bojíme. Že přijdeme o plochu???

10 slava slava | 12. května 2007 v 17:10 | Reagovat

Jak to tak čtu tak já vidím problém ve správné formulaci myšlenek.

Můj názor je že jit na obec s tím že pejskaři nic neplatí je špatný.

Jedna pani povídala?myslím že nikdo z nás nemá přístup k smlouvám a účetnictví  obce a nevíme čím je komu kdo zavázaný.

Já bych to formuloval tak to.Máme zájem prodloužit smlouvu ,ale v povodní smlouvě je pronájem plochy na rok tj. 365 dní v roce za cenu 10000 Kč.Bohužel nám pejskaři a párkrát fotbalisti znemožnili čerpat plně nároky vyplívající ze smlouvy.Přes počátečný neshody s pejskaři jsme došli k dohodě o užívání plochy která je akceptována oběma stranami (rozvrh dní a bezpečnost provozu nutno dohodnou s pejskaři před jednáním z obcí ) na základě této skutečnosti žádáme o snížení nájmu a to o polovic ( nebo o daný poměr vzhledem k užívání , nechme na obci jestli se spokojí s menším nájmem nebo zbytek nájmu vybere od pejskařů).

Další osoby využívající plochu musí být uvedeny s tím že pokud budou přítomni nájemci MOHOU  být nepovolané osoby vykázáni toto zdůraznit s ohledem na bezpečnost provozu nás a pejskařů.

Jo a nájem bych rozdělil na pololetí v případě ukončení smlouvy před koncem platnosti si ušetříme starosti ( doma platíme nájem měsíčně  ).

To je část mé myšlenky pokud souhlasíte ok pokud ne ok. Pokud je další sporný bod kolem jednání mohu se nad řešením zamyslet ale jsme kolektiv a měla by to být společná práce pod vedením Jendy a Martina. Než se vzájemně napadat, tak je lepší dat do placu myšlenku jako já a ty pak poskládat možná s toho půjde něco použít.Dáli každý nějaký podmět k jednotlivým částím jednání (smlouvě )bude záležet jen na nich co a jak použijí .A zdržme se krytky pokud to jednání nedopadne v náš prospěch.

11 JendaP JendaP | 12. května 2007 v 20:16 | Reagovat

Jak sem již napsal, nejdříve ukážu dopis Martinovi a ten ho může po kontrole přeposlat zbytku klubáků. Pokud nebude chtít obec přistoupit na naše podmínky, nebo nebude chtít jednat, je to jen v její neprospěch.

1. mají někoho, kdo se o plochu zajímá a kdo chce plochu udržovat a postarat se o budku.

2. mají z toho peníze. Sice z našeho pohledu málo, ale za 10 litrů můžou nakoupit

kvalitní míče na celý rok pro fotbalisty (třeba).

3. o plochu se museli starat i když jim z toho nikdo nic neplatil

4. na hřišti bude defakto furt někdo a bude minimalizováno, že se tam bude scházet omladina a ničit stávající vybavení.

Počkáme, jak se k tomu postaví. Koneckonců můžeme chodit o víkendu lítat třeba do Řevnic (velká a pěkná plocha - chvála Řevnickejm) a v tejdnu chodit zase do hospůdky. Nejde o život, jde jen o to, vyjednat fér podmínky.

Pokud jsou tam hrubky a chyby, tak SORRY. Mam už tři panáky Metaxy a nějak se mi to začíná fšechno rozmazávat. Jdu si dát večeři... Ahoj!

12 Milan D. Milan D. | 14. května 2007 v 23:17 | Reagovat

Máro, mě se zdá že debata se točí pořád dokola, tady přeci nejde oto kolik se bude platit, argument že si někde zálétám za menší, či větší peníz neberu. Když se tahle parta lidí dávala dohromady, byla to pohodička , která se dle mého názoru , a rád bych se zmylil, mění pomalu slušně řečeno v neschody. Choteč se vybrala jako plocha kde se můžem sejít , schovat se před deštěm , pogrilovat, a také jako bod přijatelný pro dopravu většiny lidí z party. Dle mého názoru je cena až na druhém místě, první by měla být možnost našich setkání. Myslím si že s případným koncem letání v Chotči se náš klub zase ochudí a  rozdrobí , a to by byla škoda. Chlapi mě už je fakt celkem jedno jestli budu létat v Chotči či Řevnicích, Lipencích , ale mohli bychom se všichni pořihlásit třeba do Nesvačil, tam to stojí 300 Kč na rok , levněji už to nejde, jak zní jeden reklamní slogan. A mají tam parádní plochu, navrhuji zakázat vstup všem , požadovat každodení sekání , a mažoretka se slunečníkem by se mohla také hodit. Buďme trochu soudní a měli bychom si říci na rovinu jestli o Choteč opravdu stojíme, či ne.

13 slava slava | 16. května 2007 v 16:32 | Reagovat

Kluci nechme toho pojďme na kance :-)))))

14 JendaP JendaP | 17. května 2007 v 6:34 | Reagovat

My jsme Slávo včera na kancích byli, ale ty jsi nějak chyběl. A že byli ti kanci dobří... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama